CHRIS RAFAEL

Chris Rafael - Rafał Krzysztof Wnuk 
   
Kompozytor i pianista, autor muzyki symfonicznej, kameralnej, elektronicznej i filmowej granej w ponad 60 krajach.  członek Polskiej Akademii Filmowej. 
Studiował w Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina i na Uniwersyrecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie u wybitnych profesorów: 
fortepian u Anny Żurawlew i Marceua Remini, kompozycję i organy u Mariana Sawy, drygenturę u Kazimierza Szymonika, improwizację u Szabolcs Esztenyiego i muzykologię u Jerzego Pikulika.   
Ukończył międzynarodowe pianistyczne kursy mistrzowskie pod kierunkiem Ryszarda Baksta, Wiktora Mierżanowa, Tatiany Szebanowej, Barbary Hesse-Bukowskiej. 
Koncertuje w kraju i za granicą. Debiutował jako kompozytor podczas Światowych Dni Muzyki Współczesnej wykonując swój "Poemat" na fortepian solo. 
Obecnie komponuje muzykę symfoniczną, kameralną i elektroniczną we własnym stylu, który nazywa sound painting. 
Wydał 5 płyt między innymi - "Softer Edges" z kompozycjami na fortepian (dystrybucja Sony/ATV w 40 krajach) i "So nahe und so weit"- książka z płytą 
muzyka skomponowana do wierszy Bożeny Intrator napisanych dla Klausa Marii Brandauera (na fortepianie - Chris Rafael,  wiersze czytają: niemieckie wersje -autorka Bożena Intrator a polskie - aktorka Maria Seweryn (publikacja dystrybuowana w Polsce, Austrii i Niemczech),
Skomponował muzykę do filmów dokumentalnych i fabularnych -
między innymi do serialu "A dalmation's point of view" (2002), 
"Polen's vergessene Ostseekuste" (2003, ARD) 
"The Bait"- polsko-amerykańska współczesna adaptacja "Balladyny" (2009) Juliusza Słowackiego, w jednej z głównych ról Faye Dunaway. 

Piosenka "In the Raspberry Valley" z filmu Balladyna wspięła się na pierwsze miejsce w kategorii "Jazz" (cały świat)  na Myspace w lipcu 2011, a Chris Rafael znalazł się jako artysta na czwartym miejscu w kategorii "Jazz" (cały świat).

Koncert Chrisa Rafaela odbędzie się podczas bankietu VIP po pokazie.

www.chrisrafael.com